KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 12318059
nr 1231 8059
Carl Kaldén
(1877-1963), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Olja på pannå, signerad. Landskap, 46x55,50x61
Carl Kaldén, född 1877, död 1963, svensk målare och konsthantverkare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:41:09
28/1 17:44:35
Carl Kaldén
Läs mer om Carl Kaldén